WKF RANKING - RESULTS (INDIVIDUAL)
30th European Cadet & Junior Karate Championships, 2003-02-14
CategoryRankNameCountry
Cadet +75 Kg (Male) 1st PlaceANIELLO IARNONE ITALY (ITA)
Cadet +75 Kg (Male) 2nd PlaceALMIR CECUNJANIN YUGOSLAVIA (YUG)
Cadet +75 Kg (Male) 3rd PlaceIOANNIS MAVROPOULOS GREECE (GRE)
Cadet +75 Kg (Male) 3rd PlaceSOSLAN GURIEV RUSSIAN FEDERATION (RUS)
Cadet +75 Kg (Male)5th PlaceSONNY ROBERTS ENGLAND (ENG)
Cadet +75 Kg (Male)5th PlaceJOAQUIN PEREZ ZAMBRANO SPAIN (ESP)
Cadet +75 Kg (Male)7th PlaceGOKHAN GULDUR SWITZERLAND (SUI)
Cadet +75 Kg (Male)7th PlaceENRICO HOEHNE GERMANY (GER)
Cadet -60 Kg (Male) 1st PlacePARVIZ ABDULKERIMOV AZERBAIJAN (AZE)
Cadet -60 Kg (Male) 2nd PlaceNATHAN CLARK ENGLAND (ENG)
Cadet -60 Kg (Male) 3rd PlaceWILLIAM ROLLE CAMEROON (CMR)
Cadet -60 Kg (Male) 3rd PlaceMAURIZIO CULASSO ITALY (ITA)
Cadet -60 Kg (Male)5th PlaceSALAH MESNAOUI BELGIUM (BEL)
Cadet -60 Kg (Male)5th PlaceTHEODOROS GIAPALAKIS GREECE (GRE)
Cadet -60 Kg (Male)7th PlaceMARTIN DIMITROV NORTH MACEDONIA (MKD)
Cadet -60 Kg (Male)7th PlaceMAREK SAMKO SLOVAKIA (SVK)
Cadet -65 Kg (Male) 1st PlaceRAFAEL AGHAYEV AZERBAIJAN (AZE)
Cadet -65 Kg (Male) 2nd PlaceMILAN VASEK SLOVAKIA (SVK)
Cadet -65 Kg (Male) 3rd PlaceYUSUF CETIN TURKEY (TUR)
Cadet -65 Kg (Male) 3rd PlaceGAETAN HUVENNE BELGIUM (BEL)
Cadet -65 Kg (Male)5th PlaceIVAN SKRABLIN CROATIA (CRO)
Cadet -65 Kg (Male)5th PlaceIOANNIS VALADAKIS GREECE (GRE)
Cadet -65 Kg (Male)7th PlaceDENIS RAHMANOVIC BOSNIA & HERZEGOVINA (BIH)
Cadet -65 Kg (Male)7th PlaceMOMCHIL TOMOV BULGARIA (BUL)
Cadet -75 Kg (Male) 1st PlaceCALUM ROBB ENGLAND (ENG)
Cadet -75 Kg (Male) 2nd PlaceDANIEL DUTOMADIO NETHERLANDS (NED)
Cadet -75 Kg (Male) 3rd PlaceANTON HUTS BELARUS (BLR)
Cadet -75 Kg (Male) 3rd PlaceIOANNIS BATANIDIS GREECE (GRE)
Cadet -75 Kg (Male)5th PlaceTOM SHTEINBERG LATVIA (LAT)
Cadet -75 Kg (Male)5th PlaceSERGIY BEZUGLOV UKRAINE (UKR)
Cadet -75 Kg (Male)7th PlaceWASJA BAUMANN GERMANY (GER)
Cadet -75 Kg (Male)7th PlaceZHARKO ARSOVSKI NORTH MACEDONIA (MKD)
Cadet Kata Female 1st PlacePAULA RODRÍGUEZ NIETO SPAIN (ESP)
Cadet Kata Female 2nd PlaceKATARINA LONGOVA SLOVAKIA (SVK)
Cadet Kata Female 3rd PlaceSANDY SCORDO FRANCE (FRA)
Cadet Kata Female 3rd PlaceSARA BATTAGLIA ITALY (ITA)
Cadet Kata Female5th PlaceAKRIVI IOANNA BOULOUMPASI GREECE (GRE)
Cadet Kata Female5th PlaceJASMINA ZEDE CROATIA (CRO)
Cadet Kata Female7th PlaceSTEPHANIE CONNELL SCOTLAND (SCO)
Cadet Kata Female7th PlaceADA AMARIEI ROMANIA (ROU)
Cadet Kata Male 1st PlaceTHIERRY HA FRANCE (FRA)
Cadet Kata Male 2nd PlaceYANICK ROSSIER SWITZERLAND (SUI)
Cadet Kata Male 3rd PlaceKONSTANTIN KOLESNIK UKRAINE (UKR)
Cadet Kata Male 3rd PlaceMICHAEL HAAS GERMANY (GER)
Cadet Kata Male5th PlaceFIKRET YILMAZ TURKEY (TUR)
Cadet Kata Male5th PlaceADMIR BOGALJEVIC SLOVENIA (SLO)
Cadet Kata Male7th PlaceDIMITRI MAZOR ISRAEL (ISR)
Cadet Kata Male7th PlaceKIRILS MEMBO LATVIA (LAT)
Cadet Kumite Male -70 kg 1st PlaceLARRY DONA FRANCE (FRA)
Cadet Kumite Male -70 kg 2nd PlaceSALVATORE PORTOGHESE ITALY (ITA)
Cadet Kumite Male -70 kg 3rd PlaceAVRILIOS TRIANTAFYLLOU GREECE (GRE)
Cadet Kumite Male -70 kg 3rd PlaceVLADIMIR KHRIPUNOV UKRAINE (UKR)
Cadet Kumite Male -70 kg5th PlaceSERGIO MARTINEZ PINEIRO SPAIN (ESP)
Cadet Kumite Male -70 kg5th PlaceSVETOSLAV STOYANOV BULGARIA (BUL)
Cadet Kumite Male -70 kg7th PlaceLUDOVIT SZELLE SLOVAKIA (SVK)
Cadet Kumite Male -70 kg7th PlaceBALAZS PETER HUNGARY (HUN)
Junior +60 Kg (Female) 1st PlaceLUCIA POVALACOVA SLOVAKIA (SVK)
Junior +60 Kg (Female) 2nd PlaceANIKA POEGEL GERMANY (GER)
Junior +60 Kg (Female) 3rd PlaceARNELA ODZAKOVIC BOSNIA & HERZEGOVINA (BIH)
Junior +60 Kg (Female) 3rd PlaceGRETA VITELLI ITALY (ITA)
Junior +60 Kg (Female)5th PlaceMIRIAM LOPEZ SPAIN (ESP)
Junior +60 Kg (Female)5th PlaceKRISZTINA ZSIGMOND HUNGARY (HUN)
Junior +60 Kg (Female)7th PlaceCLAUDIA STEINOCHER AUSTRIA (AUT)
Junior +60 Kg (Female)7th PlaceREBECCA MULLINS WALES (WAL)
Junior +80 Kg (Male) 1st PlaceANDREY POTAPOV RUSSIAN FEDERATION (RUS)
Junior +80 Kg (Male) 2nd PlaceWILLIAM SEAGRIM WALES (WAL)
Junior +80 Kg (Male) 3rd PlaceSPYRIDON MARGARITOPOULOS GREECE (GRE)
Junior +80 Kg (Male) 3rd PlaceREMY CHEVALLIER FRANCE (FRA)
Junior +80 Kg (Male)5th PlacePETER VALENTIN SLOVAKIA (SVK)
Junior +80 Kg (Male)5th PlaceBENJAMIN BOURGUIGNON BELGIUM (BEL)
Junior +80 Kg (Male)7th PlaceYURII SHINKARUK UKRAINE (UKR)
Junior +80 Kg (Male)7th PlaceKENAN ALIKADIC BOSNIA & HERZEGOVINA (BIH)
Junior -60 Kg (Female) 1st PlaceSELENE GUGLIELMI ITALY (ITA)
Junior -60 Kg (Female) 2nd PlaceNATALIE WILLIAMS ENGLAND (ENG)
Junior -60 Kg (Female) 3rd PlacePETRA PECEKOVA CZECH REPUPLIC (CZE)
Junior -60 Kg (Female) 3rd PlaceALEXIA KARYPIDOU GREECE (GRE)
Junior -60 Kg (Female)5th PlacePETRA NARANDJA CROATIA (CRO)
Junior -60 Kg (Female)5th PlaceELENA PEREPELITSYNA RUSSIAN FEDERATION (RUS)
Junior -60 Kg (Female)7th PlaceBIANCA ELLENSOHN AUSTRIA (AUT)
Junior -60 Kg (Female)7th PlaceELBINA DZAFIC BOSNIA & HERZEGOVINA (BIH)
Junior -60 Kg (Male) 1st PlaceGEOFREY BERENS NETHERLANDS (NED)
Junior -60 Kg (Male) 2nd PlaceMATTHIAS KIRBERGER GERMANY (GER)
Junior -60 Kg (Male) 3rd PlaceISSAM EL GHOUL FRANCE (FRA)
Junior -60 Kg (Male) 3rd PlaceİDRIS DEMİR TURKEY (TUR)
Junior -60 Kg (Male)5th PlacePIOTR SKLODOWSKI POLAND (POL)
Junior -60 Kg (Male)5th PlaceSAYGUIDMAGOMED SHAKHRUDINOV RUSSIAN FEDERATION (RUS)
Junior -60 Kg (Male)7th PlaceRUSLANS ALITA LATVIA (LAT)
Junior -60 Kg (Male)7th PlaceVICTOR PETROV NORTH MACEDONIA (MKD)
Junior -65 Kg (Male) 1st PlaceJEYHUN AGHASIYEV AZERBAIJAN (AZE)
Junior -65 Kg (Male) 2nd PlaceBRADLEY HOPPER ENGLAND (ENG)
Junior -65 Kg (Male) 3rd PlaceDIMITRIOS TRIANTAFYLLIS GREECE (GRE)
Junior -65 Kg (Male) 3rd PlaceGADZHI YAKHYAEV RUSSIAN FEDERATION (RUS)
Junior -65 Kg (Male)5th PlaceALIAKSEI BAKUN BELARUS (BLR)
Junior -65 Kg (Male)5th PlaceFIERRO LLOYD BELGIUM (BEL)
Junior -65 Kg (Male)7th PlaceADRIEN SCHWITZGUEBEL SWITZERLAND (SUI)
Junior -65 Kg (Male)7th PlaceSELMIR AVDIC BOSNIA & HERZEGOVINA (BIH)
Junior -70 Kg (Male) 1st PlaceDIEGO VANDESCHRICK BELGIUM (BEL)
Junior -70 Kg (Male) 2nd PlaceFRANK REUTER GERMANY (GER)
Junior -70 Kg (Male) 3rd PlaceCAIN CANNING ENGLAND (ENG)
Junior -70 Kg (Male) 3rd PlaceBIAGIO LA FORGIA ITALY (ITA)
Junior -70 Kg (Male)5th PlaceJAN PUTZ SLOVAKIA (SVK)
Junior -70 Kg (Male)5th PlaceJEFFREY MEIJER NETHERLANDS (NED)
Junior -70 Kg (Male)7th PlaceYURY USENOK RUSSIAN FEDERATION (RUS)
Junior -70 Kg (Male)7th PlaceBALAZS BURJAN HUNGARY (HUN)
Junior -75 Kg (Male) 1st PlaceALTON BROWN JAMAICA (JAM)
Junior -75 Kg (Male) 2nd PlaceDZMITRY HRACHOU BELARUS (BLR)
Junior -75 Kg (Male) 3rd PlaceVUSAL RAHIMOV AZERBAIJAN (AZE)
Junior -75 Kg (Male) 3rd PlaceLAURENT CAPLA FRANCE (FRA)
Junior -75 Kg (Male)5th PlaceMARIO VUCIC CROATIA (CRO)
Junior -75 Kg (Male)5th PlaceJOSE RUYMAN ALEMAN SPAIN (ESP)
Junior -75 Kg (Male)7th PlaceIHOR HRONA UKRAINE (UKR)
Junior -75 Kg (Male)7th PlaceVITALIS TATARIDIS GREECE (GRE)
Junior -80 Kg (Male) 1st PlaceALBERTO BADAS SPAIN (ESP)
Junior -80 Kg (Male) 2nd PlaceMAROUAN BENABDALLAH FRANCE (FRA)
Junior -80 Kg (Male) 3rd PlacePETR ZOUBEK CZECH REPUPLIC (CZE)
Junior -80 Kg (Male) 3rd PlaceGEORGUI GOUSSOV RUSSIAN FEDERATION (RUS)
Junior -80 Kg (Male)5th PlaceLUKAS GREZELLA GERMANY (GER)
Junior -80 Kg (Male)5th PlaceOLEKSANDR PIKULIN UKRAINE (UKR)
Junior -80 Kg (Male)7th PlaceTOTELECAN MARIAN ROMANIA (ROU)
Junior Kata Female 1st PlaceRUTH JIMENEZ FERNANDEZ SPAIN (ESP)
Junior Kata Female 2nd PlaceMIRNA SENJUG CROATIA (CRO)
Junior Kata Female 3rd PlaceSABRINA HAAS GERMANY (GER)
Junior Kata Female 3rd PlaceMIROSLAVA VASEKOVA SLOVAKIA (SVK)
Junior Kata Female5th PlaceMARIELA YORDANOVA BULGARIA (BUL)
Junior Kata Female5th PlaceANDREA RAMEIS AUSTRIA (AUT)
Junior Kata Female7th PlaceANNA KORIAGINA UKRAINE (UKR)
Junior Kata Female7th PlaceIVANA DIMITROVA NORTH MACEDONIA (MKD)
Junior Kata Male 1st PlaceLUCA BRANCALEON ITALY (ITA)
Junior Kata Male 2nd PlaceVU DUC MINH DACK NEW CALEDONIA (NCL)
Junior Kata Male 3rd PlaceSIARHEI SEMCHYK BELARUS (BLR)
Junior Kata Male 3rd PlaceVALENTIN MARCOS NIETO SPAIN (ESP)
Junior Kata Male5th PlaceMEHMET KOCAK TURKEY (TUR)
Junior Kata Male5th PlaceLUKASZ WOLNY POLAND (POL)
Junior Kata Male7th PlaceJINDRICH PILMANN CZECH REPUPLIC (CZE)
Junior Kata Male7th PlaceOLEKSIY MINAYEV UKRAINE (UKR)
Junior Kumite Female -53 kg 1st PlaceKORA KNUEHMANN GERMANY (GER)
Junior Kumite Female -53 kg 2nd PlaceJELENA KOVACEVIC CROATIA (CRO)
Junior Kumite Female -53 kg 3rd PlaceMARIELA YORDANOVA BULGARIA (BUL)
Junior Kumite Female -53 kg 3rd PlaceEVA ALBORS HUERTA SPAIN (ESP)
Junior Kumite Female -53 kg5th PlaceINGE MAHMOUD FINLAND (FIN)
Junior Kumite Female -53 kg5th PlaceMARIANNA CHIECO ITALY (ITA)
Junior Kumite Female -53 kg7th PlaceSARAH VRYJSENN BELGIUM (BEL)
Junior Kumite Female -53 kg7th PlaceSABRINA AIMENE FRANCE (FRA)